1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Android Nem Algılandı Hatası [Çözüldü]

Android Nem Algılandı Hatası [Çözüldü]

*2

Android cihazlar, günümüzde pek çok birey tarafından kullanılmaktadır. Samsung, Huawei, Xiaomi Oppo, Realme gibi markalar android işletimi ile çalışmaktadır. Son dönemlerde android cihazlarda popüler olan özelliklerden bir tanesi de sıvıya karşı dayanıklılıktır. Ancak bu dayanıklılık kısa bir süre için geçerli olmakta ve telefondaki nem giderilmediği zaman “Android nem algılandı” bildirimi alınmaktadır.

Samsung nem algılandı şarj olmuyor sorunu, neme karşı dayanıklılık gösteren Samsung cihazlarını kullanan bireylerin en sık başına gelen durumlardan bir tanesidir. Zira daha önce de altını çizdiğimiz gibi nem dayanıklılığı yalnızca kısa bir süre için geçerlidir. Nem giderilmediği zaman diğer tüm elektronik cihazlar gibi bozulmalar ve işlev kaybı yaşanabilmektedir.

Nem Algılandı Bildirimi Nasıl Giderilir?

Telefonunuza “Android nem algılandı” şeklinde bir bildirim geliyorsa, telefonunuzu koruyabilmek için nemi gidermeniz gerekecektir. Telefonunuzun üzerine ya da içine temas eden su, bazı sorunların oluşmasına neden olabilmektedir. Telefondaki nem ve suyu ortadan kaldırmanız oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Telefonunuzun yalnızca üst ekran kısmına su geldiyse, korkulacak bir şey yoktur. Tek yapmanız gereken bir peçete veya bez yardımıyla nemi almaktır. Telefonunuza temas eden su telefondaki hoparlör, şarj girişi, kulaklık girişi gibi yerlere ulaşmışsa bilinen en eski yöntemlerden olan pirinci kullanabilirsiniz. Bir kabın içerisine telefonunuzu kaplayacak kadar pirinç koymanız ve telefonunuzu pirincin içine yerleştirmeniz nemin pirinç tarafından emilmesini sağlayacaktır.

Samsung Nem Sensörü Kapatma

Telefonunuza su değmediyse ancak yine de nem algılandı bildirimi alıyorsanız, telefonunuzun sim kartı girişini açarak nem göstergesini kontrol edebilirsiniz. Eğer sim yuvasının üzerindeki etiket beyaz ise, telefonunuz herhangi bir neme maruz kalmamış demektir. Telefonunuz nem almadıysa ancak bildirim alıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir.

Samsung cihazınızda donanımsal bir sorun yüzünden nem algılandı bildirimi alıyor olabilirsiniz. Bu durumda telefonunuzu kontrol ettirmek için teknik ekibe götürebilirsiniz. Aynı zamanda Samsung nem sensörü kapatma işlemi yaparak sorun olup olmadığına bakabilirsiniz. Sistemsel sorunlar, telefonun içyapısında değişiklikler yapabileceği için nem sensörünü kapatmak bir çözüm olabilir.   

Yorum Yap

Yorum Yap