1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Android Telefonlarda Misafir Kullanıcı Nedir, Nasıl Açılır?

Android Telefonlarda Misafir Kullanıcı Nedir, Nasıl Açılır?

-2

Android sistemi ile çalışan telefonlar, pek çok birey tarafından kullanılmaktadır. Ancak bu telefonlarda az bilinen veya hiç bilinmeyen bazı özellikler mevcuttur. Bu özelliklerden bir tanesi de misafir modu olmaktadır. Misafir kullanıcı açma, android kullanıcıları tarafından kullanılabilen ve hemen hemen her android cihazda mevcut olan bir özelliktir.

Misafir modu, cihazınızı başka birine vereceğiniz zaman kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Bu özellik sayesinde cihazınızda var olan bilgilerin erişimi kapatılmaktadır. Yani telefonunuzdaki bilgiler görülemez hale gelmektedir. En çok araştırılan konulardan bir tanesi de “Misafir modu nasıl açılır?” olmaktadır.

Misafir Modu Nasıl Açılır?

Cihazınızın bir süre boyunca bilgilerinizi göstermesini istemiyorsanız ya da ilk alındığı haline geçiş yapmasını istiyorsanız misafir modu özelliğini kullanabilirsiniz. Misafir modunu kapatana ve asıl hesabınıza dönüş yapana kadar, telefonunuz ilk alındığı zamanki halinde kullanılabilecektir. Bu sayede telefonunuzu arkadaşınıza ya da arkadaşınıza verdiğiniz zaman herhangi bir fotoğrafınız, videonuz, sosyal medya hesabınız görülmeyecektir. Misafir modunu aktif hale getirebilmek için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Telefonunuzun ana ekranında bulunan bildirim panelini açınız.
  • Daha sonra bildirim panelini bir kez daha aşağıya sürükleyerek hızlı ayarlar kısmına geliniz.
  • Hızlı ayarlar kısmının en üst bölümünde yer alan kullanıcı ikonuna tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan sekmede “Misafir Ekle” seçeneğine tıklayarak misafir modu açma işlemini bitiriniz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra misafir modu devreye girecektir. Bu mod açıkken, telefonunuzda yer alan hiçbir bilgi görüntülenemeyecektir. Böylelikle gizlilik sorununuz ortadan tamamen kalkmış olur. Eğer bu modu kapatmak ve ana hesabınıza geçiş yapmak isterseniz, yukarıda bahsettiğimiz kullanıcı kısmına yeniden giriş yaparak kendi hesabınızı seçmeniz yeterli olacaktır.

Android birden fazla kullanıcı seçeneğini verimi bir şekilde kullanmak isteyenler, kendi hesaplarına PIN, desen şifre, parmak izi okuyucu gibi güvenlik sistemi oluşturabilir. Zira eğer misafir modunu kapatmak ve ana hesaba geçmek için şifre gerekmezse, telefonunuzu alan insanlar kolay bir şekilde ana hesabınıza ulaşabilecektir. Bu durumda yapmış olduğunuz misafir modu açma işlemi verimli olmayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap