İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin Madenciliği Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Bitcoin Madenciliği Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

--2

Bitcoin madenciliği, kripto para borsasına dahil olan bireylerin bilmesi gereken terimler arasında yer almaktadır. Bitcoin’in bünyesi altında bulunduğu Blockchain kayıtları, bu piyasada yapılan tüm alım-satım işlemlerini kayıt altında tutar ve bu bağlamda da üyelerden yapılan her işlemin eksiksiz bir şekilde onaylanması talep edilir. Bu piyasada elde ettiğiniz Bitcoinleri size sağlanan dijital cüzdan sayesinde korur ve saklarsınız. Aynı zamanda Bitcoin hakkında yapılan işlemler onaylandığı takdirde cüzdanınızdan belli bir tutar düşürülür ve karşı tarafa eklenir.

Tüm işlemlere madenciliğin etkisi ise bir nevi zincirleme denilebilir. Madencilik sayesinde yapılan bu işlemler Blockchain zincirlerine eklenir ve bu yapılan işlemler diğer kişiler tarafından görülebilir bir hal alır. Madencinin buradaki karı ise bloğu tamamladıktan sonra belli miktarda ödül almasıdır. Madencinin bu bağlamda aldığı ödül BTC şeklinde tahsis edilmektedir.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin piyasasında merak edilenler arasında Bitcoin madenciliği nasıl yapılır sorusu da sıkça yer almaktadır. Bitcoin üzerinden yapılan işlemlerin Blockchain kayıtlarına eklenmesinin ardından ilgili madencilerin ödül kazanmasını sağlayan bu işlem, pek çok kişi tarafından araştırılan konular arasında gelmektedir.

Bu işlem için öncelikle güçlü bir donanıma ihtiyacınız olacaktır. Çünkü bu işlemlerin temelinde şifreleme yöntemi yatmaktadır ve işlemlerin çoğu ASIC cihazları üzerinden tamamlanmaktadır. Bitcoin madenciliği yapmanın yolları şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Bilgisayar ile Bitcoin madenciliği yapmak
  • Donanım ile Bitcoin madenciliği yapmak
  • Cloud mining ile Bitcoin madenciliği yapmak

Yukarıda yer alan yöntemleri ayrıca inceleyip sizin için en uygun olanını seçebilir ve madencilik işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Güvenli Mi?

Bitcoin madenciliği yapmayı düşünen çoğu insanın aklında Bitcoin madenciliği güvenli mi sorusu yer almaktadır. Bu işlem herhangi bir ana merkeze bağlı olarak ilerlememektedir ve tamamen kullanıcıların oy birliğine bağlı olarak işlemektedir. Bu nedenle güçlü bir donanıma ve internet bağlantısına sahip olan tüm bireyler Bitcoin madenciliği yapabilmektedir.

Bu işlem hakkında zarara uğrayan kişilerin iletişim kurabileceği yetkili kişilerin olup olmadığı tartışılmaktadır ancak genellikle oy birliği sayesinde ilerlemesi nedeniyle böyle bir seçeneğin olmadığı düşünülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap