1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin’deki Büyük Düşüşün Sonu Ne Olacak?

Bitcoin’deki Büyük Düşüşün Sonu Ne Olacak?

Bitcoin'deki Büyük Düşüşün Sonu Ne Olacak?

Bitcoin değişken yapısıyla biliniyor ve bu yüzden bu haberin koskocoman bir sürpriz olduğunu söylenemez. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmasına çok yakınken, yaklaşık 3.000 dolar değer kaybetti. 24 Kasım tarihinde kripto para birimi 19.300 dolar üzerinde boy yaptı ve 25 Kasım tarihinde sert bir inişe geçene kadar da bu bedel civarında kalmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde ise, görmeye alışkın olduğumuz hızlarda düşüşe geçti ancak 26 Kasım tarihinde düşüşü hızlanarak takriben 1.100 dolar bedel kaybetti. Bu şokun ardından fiyat düşüşü bir vakit daha devam etti. Her ne dek bu fiyat düşüşü yedi günlük zaman diliminde kötü gözükse de, aylık duruma bakıldığında Kasım’ın birincil iki haftasına kadar halen daha değerli olduğu görülüyor ve tekrar yükselişe geçmesi olası.

CNBC ile konuşan, büyük bir kripto satıcısı olan Nexo’nun idare ortağı ve ortak kurucusu Antoni Trenchev, uzun dönemde Bitcoin’in yükselişini bozacak bir şart görmediğini oysa bunun anlamının yolda düşüşler yaşanmayacağı olmadığını söylüyor. Misal olarak Mart ayını bildiren Trenchev, Bitcoin’in Koronavirüs salgını piyasa paniği sırasında bir günde %40 düştüğünü hatırlatarak %20-30’luk düşüşlerin beklenebileceğini söylüyor. Ayrıca 2020 yılında %160’lık gelir görüldüğünü de belirtiyor.

Bitcoin’in belirtilmiş en yüksek fiyatı Aralık 2017 tarihinde ulaştığı 19.783 dolardı ve daha sonra bu fiyat ciddi bir düşüş ile 3.122 dolara kadar gerilemişti. Bu ay 5 Kasım’da 15.000 dolara, 19 Kasımda 18.000 dolara ve son olarak da 24 Kasım’da 19.000 dolara ulaştı. Eğer bir süredir Bitcoin’i peşine düşüp takip ediyorsanız, bu fiyat düşüşünün sadece ufak bir gerileme mi olduğunun yahut daha büyük bir fiyat düşüşünün başlangıcı mı olduğunun yakın zamanda ortaya çıkacağını biliyorsunuzdur.

Yorum Yap

Yorum Yap