1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Boodio Sesli Kitap Uygulaması Nedir? Aras Bulut’un Kurucu Ortağı Olduğu Uygulama!

Boodio Sesli Kitap Uygulaması Nedir? Aras Bulut’un Kurucu Ortağı Olduğu Uygulama!

aras-bulut-iyneml-boodio-uygulamasi-sesli-kitap

Aras Bulut’un kurucu ortağı olduğu sesli kitap uygulaması Boodio hem sesli kitap hem de e-kitap platformu olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanı sıra bu uygulamada makaleler, eğitim materyalleri, podcast yayınları, basımı olmayan içerikler, kültür yayıncılığı, yazılı / sözlü eğitim ve eğlence sektörüne farklı bir hava katmayı planlıyor.

Sesli kitap konusunda bilindiği üzere çeşitli gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmeler hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde hız kazandı. İsveç merkezli kurulan Storytel uygulamasından sonra Polonya merkezli Audioteka uygulaması da ülkemize girmiş ve insanlar bu uygulamalardan yararlanmaya başlamıştı. Öte yandan geçen haftalarda online kitap satışı yapan e-ticaret sitesi olan Kitapyurdu, görme engelliler için tamamen ücretsiz olan bir uygulamayı hayata geçirmişti. Kitapyurdu Sesli Kitap uygulaması, görme engellilerin faydalanabilecekleri sesli kitaplardan oluşan bir uygulama. Şimdi de Boodio Sesli Kitap Uygulaması, bu alana yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

Boodio Sesli Kitap Uygulaması

Virgül Dijital Yayıncılık ve Prodüksiyon A. Ş.nin bir markası olan Boodio, sesli kitap uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda e-kitap uygulaması da olan Boodio, sektöre yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor. Peki uygulama nasıl işliyor? Aylık abonelik ücreti ile insanlara hizmet vermekte olan Boodio Sesli Kitap Uygulaması, sesli kitap ve e-kitaplar haricinde platforma has içerikler, akademik içerikler ve tefrika modeller de sunuyor. Bu girişimin kurucu ortakları ise başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli ve Pusula Yayıncılık’tan tanımış olduğumuz Mehmet Arslantunalı. Bu uygulamanın kurucu ortaklarından bir tanesinin başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli’nin olması da oldukça dikkat çeken bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Başarılı oyuncu Antoine de Saint-Exupery’nin Küçük Prens adlı kitabını seslendirmiş ve bu şekilde Boodio Sesli Kitap Uygulaması’na adım atmış, daha sonra da Boodie’nin kurucuları arasında yer almıştı.

Uygulama sesli kitap olmasının yanı sıra içerisinde farklı unsurları da barındırıyor. Uygulamada eğitim materyalleri, podcastler ve çeşitli makaleler de yer alıyor. Öte yandan uygulamada podcast yayınları, yazılı / sözlü eğitim ve kültür materyalleri de yer alıyor. Bu anlamda Boodio, sektöre farklı bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap