1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Chrome Benzeri En Hızlı 4 Web Browser

Chrome Benzeri En Hızlı 4 Web Browser

-2

Tarayıcılar, internetin hayatımıza girmesi ile birlikte en çok kullanılan arama sekmesi olmuştur. İnternet üzerinden yapılan aramalar, tarayıcıların arama motorlarından gerçekleştirilmektedir. Uzun bir süredir dünyada en çok kullanılan tarayıcı Google Chrome olsa da, insanlar hız bakımından daha iyi alternatifler aramaktadır. Chrome benzeri bir tarayıcı kullanmak isteyenler, en iyi internet tarayıcıları ile ilgili araştırma yapmaktadır.

İnternet tarayıcılarının hızlı olması, sade bir tasarımda olması ve kişiselleştirilebilir olması oldukça önemlidir. Bu kriterlere sahip arama motorları her zaman daha çok tercih edilmektedir. Pek çok cihazda varsayılan tarayıcı Chrome olsa da, insanlar daha hızlı bir tarayıcı araştırmaktadır. Chrome benzeri en hızlı 4 browser şu şekildedir:

Microsoft Edge

Microsoft Edge, gerçekleştirilen hız testlerine göre en hızlı browser olmuştur. Kullanıcılardan da tam not almayı başaran Microsoft Edge, ülkemizde çok fazla kullanılmasa da, dünyada en çok kullanılan internet tarayıcılardan bir tanesidir.

Opera

Opera, Chrome ile neredeyse aynı hızda olan bir tarayıcıdır. Norveç merkezli olan Opera, çok sık kullanılmasa da güzel özellikleri ile dikkat çekmektedir. Reklam engelleme ve vpn özellikleri, internet tarayıcısından beklentileri karşılamaya yetmektedir.

Opera GX

Opera GX, kullanılabilecek en hızlı tarayıcılardan bir tanesidir. Opera tarayıcısı üreticileri tarafından oluşturulan Opera GX, oyunculara özel olarak çıkartılmıştır. Yapılan hız testlerine göre tüm tarayıcılar arasında 4. sıraya yerleşmiştir.

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox, ülkemizde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Pek çok cihazda kullanılabilen Firefox, her ne kadar fazla tercih edilse de testlerde diğer tarayıcıların gerisinde kalmaktadır. Firefox kullanıcıları ara yüze daha çok önem verdiği için hız oranını çok önemsememektedir.

Yukarıda belirtilen hızlı browserların yanı sıra kullanabileceğiniz pek çok farklı tarayıcı bulunmaktadır. Tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasında Vivaldi browser, Safari, Tor Browser, Chromium gibi pek bilinmeyen ancak beklentileri karşılayan browserlar da bulunmaktadır. Tarayıcıların çoğu aynı özelliklere sahip olsa da, bazı tarayıcılar daha ön plana çıkmaktadır. Kullanmak istediğiniz arama motorundan beklentilerinize göre farklı tarayıcılar deneyebilir ve kendiniz için en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap