İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Her Youtuber’ın Sahip Olması Gereken Ekipmanlar

Her Youtuber’ın Sahip Olması Gereken Ekipmanlar

--

Youtube kanalını olan her Youtuber için kanalın sürekliliğini sağlayan Youtuber ekipmanları gerekmektedir. Yapılan gezi, oyun, eğlence ya da yemek gibi benzeri eylemlerin Youtube kanalında iyi bir şekilde paylaşılabilmesi için bu ekipmanlar büyük önem taşımaktadır. Temel olarak her Youtuber için gerekli olan bu ekipmanlar şu şekilde sıralanmaktadırlar;

1 – Led Işık

Youtube kanalı için çekilen içeriklerin görüntülerinin kaliteli ve iyi olması için iyi bir ışıklandırma her şeyden önce büyük önem arz etmektedir. Yeterli ışığın olmadığı ortamlarda çekilen videolar görüntünün kötü olmasına neden olup, kanala gelen ziyaretçilerin videoları izlemeden kanaldan ayrılmalarına sebebiyet verecektir.

Bu yüzden özellikle Youtube’a yeni başlayanlar için ekipmanlar içinde en önemli gereçlerden biri yapay ışıklandırmalar olmaktadır. Video çekilen ortamlarda iyi bir ışıklandırma sağlayabilmek için en iyi çözüm yolu led ışıklar olmaktadır.

2 – Kamera

Youtube videolarının kaliteli olmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri de, videoları çekerken kullanılan kamera olmaktadır. Youtuber ekipman seti arasında kaliteli ve son teknolojilere uygun bir kamera ile çekim yapılması şart olmaktadır. Çünkü video çekimlerinin kalitesi ne kadar iyi olursa, Youtuber’a ait olan kanalda o derece iyi abone toplayacaktır.

iyi bir kameraya sahip cep telefonları ya da piyasada bulunan vlog kameraları, Youtube videolarının çekiminde en iyi seçenekler olacaktır. Daha kapsamlı ve uzun süreli çekimler için telefon şarjları yeterli olmayacağı için bir vlog kamerası edinmek daha iyi olmaktadır.

3 – Tripod

Tripod çekimler sırasında kameranın sallanmamasını ve ışık açısını iyi ayarlamaya yarayan ekipmanlardan biridir. Bu yüzden ayaklı ya da el tripodları edinmek, her Youtuber için gerekli olmaktadır. Video çekimlerin daha çabuk bitmesini ve daha kaliteli işler ortaya çıkarmayı tripod kullanımları sağlamaktadır.

Alınacak olan tripodun sağlam ve dayanıklı olması da önemlidir. Kısa videolar çekerken el tripodu yeterli olsa da, normal ve uzun video çekimlerinde ayaklı tripod daha çok işe yaramaktadır.. Bu yüzden her iki çeşit tripodun bir Youtuber’da olması gerekmektedir.

4 – Yaka Mikrofonu

Yaka mikrofonu özellikle dış çekimler için en gerekli olan gereçlerden biridir. Gürültülü ortamlarda videoda seslerin daha iyi, net ve temiz duyulmasını yaka mikrofonları sağlamaktadır. Yaka mikrofonları olmadan çekilen videolarda ses kalitesi de oldukça kötü olmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap