1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Kapatılır?

Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Kapatılır?

-

Birçok kişi tarafından kullanılan ve insanların fotoğraf, video paylaşmasına ve canlı yayın yapmasına izin veren instagram, sahip olduğu özelliklerden ötürü pek çok insanın ilgisini çekmektedir. İnternet dünyasında yer alan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram, pek çok kişiye birden ulaşma konusunda oldukça başarılı. Bunun yanı sıra bilhassa son zamanlarda bu platform, kendilerine iş yaratan ve satış yapmak isteyen kişiler tarafından ticari amaçlarla da kullanılmaktadır. Birbirinden farklı pek çok özelliğe sahip olan bu uygulama ile ilgili merak edilen hususların sayısında da bir artış gözlemlenmektedir. Pek çok kişi instagram kalıcı silme konusunda detaylı bilgiye sahip olmak istemektedir. Peki instamgram hesabını kalıcı olarak silmek için yapılması gerekenler nelerdir?

Instagram Hesap Silme

Instagram silme kesin konu başlığı, instagram hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyen kişiler için oldukça önemli. Bilindiği üzere instagram, kişilerin hesaplarını dondurabilmeleri için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Hesaplarını kalıcı olarak silmek istemeyen kişiler bu özelliğe başvurarak hesaplarını dondurup istediklerinde hesaba tekrar giriş yapabilmektedir. Instagram hesabı dondurma için kişilerin şu adımları uygulaması gerekmektedir:

 • İnstagram’ın internet adresine giriş yapın.
 • Sağ üst kısımda yer alan simgeye ya da “profil düzenle” butonuna tıklayın.
 • Açılan ekranda aşağıya inerek sağ altta bulunan “hesabımı geçici kapat” butonuna tıklayın.
 • Intagram, hesabın neden kapatılmak istendiğini soracaktır. Seçeneklerden uygun olanını seçin.

Bu adımların uygulanması halinde hesap dondurulmuş olacaktır.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Kapatma Yolları

Instagram hesabının kalıcı olarak silinmesi de mümkün. Instagram kalıcı silme işlemleri için kişinin aşağıdaki gibi sıralanan adımları uygulaması gerekmektedir:

 • Bilgisayar ya da mobil tarayıcı üzerinden intagramın internet adresine giriş yapın.
 • “Profil düzenle” butonuna tıklayın.
 • Açılı ekranda “hesabı kalıcı olarak kapat” kısmını tıklayın.
 • Instagram tarafından hesabın niçin kapatıldığına dair soruyu uygun şekilde cevaplayın.
 • Onaylama tuşuna basın.

Kişi bu adımları sırası ile uyguladığı takdirde hesabı kalıcı olarak silmiş olacaktır. Fakat yine de hesabın kalıcı olarak silinmesinden önce instagram dondurma seçeneklerini kullanmak çok daha mantıklı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap