1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram Hesabım Kendi Kendine Takip Ediyor

Instagram Hesabım Kendi Kendine Takip Ediyor

-

Instagram kafasına göre takip ediyor konusunda şikayetçi olan birçok insan, bu konuda ne yapacaklarını bilememektedir. Pek çok insan tarafından kullanılan ve insanların video ile fotoğraf paylaşmasına izin veren instagram, farklı özellikleri ile ön planda olan sosyal medya platformlarından bir tanesi. Özelliklerinin fazla olması, insanların instagram kullanımı ile ilgili pek çok soru sormasına neden olmaktadır. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki instagram hesabının başka kişileri kullanıcının izni olmadan kendi kendine takip etmesi, bir sorun olduğunu göstermektedir. Peki ama bu sorun tam olarak nedir? Sorundan kurtulmak isteyen kişilerin yapmaları gerekenler nelerdir?

Instagram Hesabının Kendi Kendine Takip Etmesi Nedir?

Bilindiği üzere instagram, insanların takip edilmesine olanak veren bir sosyal medya platformu. Bir kişi istediği kişinin hesabını takip etmek için kişiye takipçi isteği gönderebilmektedir. Takipçi mantığı ile insanlara hizmet sunan instagram, bazı zamanlarda insanların çeşitli şikayetleri ile gündeme gelmektedir. Bu şikayetlerden bir tanesi de instagram kendi kendine takipten çıkarıyor konusuna yönelik. Bunun yanı sıra kişilerin instagram hesaplarının kendi kendilerine başka hesapları takip ettiği de sorun oluşturulan konulardan bir tanesi. Bu sorunların temel sebebi, takipçi sayılarını arttırmak isteyen insanların ücretsiz takipçi kazanma uygulamalarına giriş yapması olarak görünmektedir. Bu uygulamalar, kişilerin instagram hesapları için oldukça tehlikeli olduğu bilinmektedir. Bu nedenle bu tarz uygulamaların kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Instagram’ın Kendi Kendine Takip Etmesini Engellemek için Neler Yapılabilir?

Instagram kafasına göre takip ediyor konusundan şikayet eden kişiler, bu konuda ne yapmaları gerektiğini de merak etmektedir. Sorunun çözülebilmesi için insanların uygulamaları gereken iki farklı seçenek söz konusu. İlk seçeneğe göre şu adımların sırası ile uygulanması gerekiyor.

  • Instagram’ın internet sitesine giriş yapın.
  • “İzinli Uygulamalar” sekmesinden izin vermiş olduğunuz uygulamalara göz atın.
  • İzin verdiğiniz uygulamaları kaldırın.

Bir diğer seçenek için kişinin instagram hesabının şifresini değiştirmesi gerekmektedir. Bu sayede instagram hesabı ile giriş yapılmış bütün sitelerden çıkış yapılmış olacaktır. Bu adımların sırası ile uygulanması, instagram otomatik takip konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin sorunlarını çözecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap