1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Kaldırılır?

Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Kaldırılır?

**2

Instagram shadow ban, bu platform üzerinde hesap sahibi olan bireylerin yaşayabileceği sorunlar arasında yer almaktadır. Öncelikle shadow ban kalıbının ne anlama geldiği merak edilmektedir. Hemen hemen gizli yasak anlamına gelen bu kalıp, kişilerin İnstagram içerisinde bazı erişim sorunu yaşaması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Özellikle az beğeni alınması, sonuç bulunamadı hataları ve az hikaye görüntülenmesi gibi durumlar bu sorun neticesinde yaşanmaktadır.

Shadow ban yaşanmasının nedeni, hesabınızın şikayet edildiği veya platform içerisindeki etkinliklerinizin spam olarak algılanmasından ötürüdür. İnstagram kullanıcıları, aynı zamanda sürekli olarak aynı etkinliği uyguladıklarında veya spam içeren hareketlerde bulunduklarında shadow ban ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?

Shadow ban nasıl kaldırılır konusunu merak eden kişiler bu sorunu yaşayan bireylerdir. Bu sorundan kurtulmak için yapılması gereken ilk adım hesap kontrolü yapmaktadır. Hesabınız işletme hesabı ise şahsi hesaba çevirmeniz çok daha doğru bir adım olacaktır. Çünkü işletme hesabı için seçmiş olduğunuz kategoriye uygun içerikler baylaşmazsanız İnstagram bunu alakasız paylaşımlar olarak adlandıracaktır. Bir diğer kontrol ise gönderilerinizde kullandığınız hashtag yazılardır. Gönderiler ise alakasız etiketler paylaşırsanız etkileşim sorunu yaşayabilirsiniz.

Profil kısmında etiket bulunuyorsa bunun da kaldırılması tavsiye edilenler arasındadır. Hatta pek çok kişi profil kısmına daha az bilgi yazmanızı önermektedir. Aynı zamanda bu sorundan kurtulmak için takipçi kontrolü yapmanızda da fayda olacaktır. Çünkü bot takipçi konusunda sahte hesapların bulunması İnstagram’ın dikkat ettiği konular arasında yer almaktadır. Yine aynı konu üzerinden yorum, beğeni ve takip atma gibi durumları da gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir.

İnstagram Shadow Ban Nasıl Anlaşılır?

İnstagram kullanıcılarının shadow ban hakkında merak ettiği bir diğer konu ise shadow ban nasıl anlaşılır başlığıdır. Shadow ban, İnstagram kullanıcılarının bazı konularda erişim sorunu yaşamasına veya etkileşim konusunda problem yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle de bu tarz durumların nasıl anlaşılacağı merak konusu olmaktadır.

İnstagram shadow ban olup olmadığı ilk bakışta anlaşılamamaktadır. Ancak bu konuda yardım alabileceğiniz pek çok internet sitesi bulunmaktadır. Bu internet sitelerinden birisi de Triberr’dir.

Yorum Yap

Yorum Yap