İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kripto Para Borsasında Balina Nedir, Ne Yapar?

Kripto Para Borsasında Balina Nedir, Ne Yapar?

--2

Kripto para borsasında bahsedilen balina terimi, pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bitcoin balina olarak betimlenen bu terim, bu piyasada yer alan ve etkisini hissettirmeyi başaran oyunculara verilen bir isimdir. Kripto para borsası için okyanus ifadesinin kullanılması içerdiği diğer terimlerden ötürü oldukça doğru olacaktır. Çünkü balina gibi diğer okyanus canlıların ismi de bu piyasada bahsedilmektedir.

Hedge Funds ve Bitcion Invesment Funds, bu gruba girmeyi başaran kurumlardır. Bu grupta yer alan diğer fonlar da Bitcoin piyasası üzerindeki diğer varlıklar hakkında açıklama yapmıştır. Bu varlıklar:

  • Binary Financial
  • Falcon Global Capital
  • Pantera Capital
  • Fortress
  • Global Advisors Bitcoin Invesment Fund
  • Coin Capital Partners şeklinde görülmektedir.

Bitcoin Balinası Nasıl Hareket Eder?

Kripto para birimlerinden en çok tercih edilen Bitcoin, bünyesinde balina adı verilen bir hareketliliği bulundurmaktadır ve Bitcoin balinası nasıl hareket eder sorusu, bu bağlamda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Özellikle bu piyasaya ilk kez adım atmış olan bireyler, piyasa içerisinde nasıl hareket edeceğini etkileyen bu terimler hakkında detaylı bilgilere ulaşmaya çalışmaktadır.

Bitcoin balinası, özellikle yatırım yapmak isteyen bir kişinin, düşük olarak belirlenen kripto para birimini satın alabilmesi için uygun bir zaman oluşturmaktadır. Normalden daha düşük olan bu değerler, o an alındığı zaman ileride kendi değerine kavuştuğunda kişinin kar elde etmesini sağlamaktadır. Ancak bu piyasa üzerinde yer alan hazır yatırımları satmak isteyenler balina hareketinin geçmesini beklemelidir.

Kripto Para Borsasında Farklı Hareketler Var Mı?

Kripto para borsasında farklı hareketler var mı sorusu yine aynı konu bakımından merak edilen durumlar arasında görülmektedir. Kişilerin yatırım yapmak için seçtiği bu kripto para birimleri, bazı hareketlerden etkilenerek kişilere farklı sonuçlar kazandırmaktadır. Bu nedenle de balina hareketi dışında farklı hareketlerin olduğunu söylemek de mümkündür.

Kripto para borsası içerisinde ayı ve boğa hareketleri olarak adlandırılan dönemler de mevcuttur. Ayı dönemi, para birimlerinin değerinin düşmesine neden olurken, boğa dönemi ise anlık yükselmelerin yaşanmasını sağlamaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap