İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur (Tiktok, Twitter, Instagram)

Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur (Tiktok, Twitter, Instagram)

**1

Sosyal medya fenomenliği, son zamanlarda hayatımıza giren terimlerden bir tanesi olmuştur. Sosyal medya üzerinden insanları etkileyebilen, ürün satışı gerçekleştirebilen, insanlara kendini sevdiren bireyler, fenomen unvanını almaktadır. Ancak günümüzde sosyal medya fenomeni olmak bir meslek ile aynı düzeydedir. Zira fenomenler, tıpkı bir meslek icra ediyormuş gibi sosyal medya hesapları üzerinden para kazanabilmektedir.

Tiktok, Twitter ve Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal mecraların başında gelmektedir. Bu platformlarda tanınmak isteyen bireylerin sıkça yönelttiği sorulardan bir tanesi de “Sosyal medya fenomeni nasıl olunur?” olmaktadır. Sosyal medyada fenomen olmak, hiç de kolay bir iş değildir. Bu platformlarda ön plana çıkabilmek için farklı içerikler üretmeniz ve aktif olmanız gerekecektir.

Nasıl Fenomen Olunur?

Sosyal medya platformunda popüler olmak isteyen ve içerik üreticiliğini bir meslek haline getirmek isteyen bireylerin pek çok hususu göz önünde bulundurması gerekmektedir. Zira milyonlarca profilin içerisinde fark edilir olmak kolay bir iş değildir. Fenomen olmak, uzun bir süre ve çaba gerektiren bir iştir. Ancak eğer sosyal medyada yapılmamış bir içeriği üretiyorsanız ve hesaplarınızı aktif olarak kullanıyorsanız, fenomen olmak çok da zor olmayacaktır. Hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmek ve fenomen olmak için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmektedir.

  • Sosyal medya platformlarında kullanılan “#” simgesini kullanarak daha çok insana erişebilirsiniz. (Örneğin #love, #evdekal gibi)
  • Sosyal medyada düzenli paylaşımlar yapan hesaplar, çok daha hızlı bir şekilde büyümektedir.
  • Marka işbirlikleri sayesinde takipçilerinize indirim kodu sağlarsanız, daha fazla takipçi sayısına ulaşabilirsiniz.
  • Çekilişler düzenleyerek de takipçi kazanabilmeniz mümkündür.
  • Başarılı fenomenleri takip ederek onlardan ilham alabilirsiniz.
  • Pazar günleri, sosyal medyada en fazla vakit geçirilen gündür. Bu nedenle Pazar günlerinde daha aktif olarak daha fazla beğeni ve izlenme alabilirsiniz.    

Instagram popüler olma hilesi, fenomenlik hilesi gibi konular sıkça araştırılsa da, bilinmesi gerekir ki sahtecilik ile elde edilen popülerlikler kısa sürecektir. Zira bu iş için takipçi, beğeni, izlenme satın alan bireyler sistem tarafından tespit edilebilmektedir. Bu nedenle fenomen olmak isteyenlerin bu iş için emek vermesi ve hile yapmaması şarttır.

Yorum Yap

Yorum Yap