İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

tiktok-mavi-tik-basvurusu-nasil-yapilir

Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarıyla karşılaştırıldığında daha yeni bir sosyal medya platformu olan Tiktok, bilindiği üzere Çinliler tarafından geliştirilerek, piyasaya sürüldü. Hem Android, hem de IOS işletim sistemli cihazlara, App Store üzerinden, ücretsiz yüklenebilen bu uygulama, özellikle gençler tarafından sevilerek kullanılıyor.

Ancak burada bazı firmaların ve ünlülerin varlığı da biliniyor. Bu nedenle doğrulama gereksinimi de doğuyor. Ancak Tiktok, platformunda popüler olan kişilere de mavi tik onayı verebiliyor. Bunun için tek yapmak gereken, platformun kendisi ile iletişim kurarak, başvuru formu doldurmak. Peki, Tiktok mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Tiktok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tiktok mavi tik başvurusu nasıl yapılır? Tiktok hesabının yan tarafında bulunan küçük mavi tik, o hesabın gerçek olduğunu ve sahibine ait olduğunu belirtiyor. Bu da platformda bir prestij getirmekle beraber, diğer kullanıcılarda bir güven duygusu da oluşturuyor. Zira akıllardan hesabın aslında o kişiye ait olup, olmadığı sorusu kalkıyor.

Ancak bu durum o kadar kolay da değil. Zira Tiktok üzerinde fenomen kişilere bakıldığında, bazılarının onay alamadığı da görülmekte. Peki,  Tiktok mavi başvurusu için dikkat edilmesi gerekenler neler? Bunda ilk bakılan konulardan biri, takipçi sayısınız. Zira bu ne kadar popüler olduğunuzu belirtiyor.

Eğer başvuru yapmak istiyorsanız, Tiktok platformuna bir mesaj göndererek, bir form doldurmanız ve bir yazı yazmanız gerekli. Tabi burada yazının dilinin İngilizce olduğunu da söylenmeli. Burada yazdığınız dile dikkat etmeniz, yanlışlardan uzak olması ve mavi tik almak istemenizin nedenini, düzgün şekilde açıklamış olmanız gerekli.

Ardından gerekli formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmuşsanız ve göndermişseniz, Tiktok başvurunuzu değerlendirmeye alacaktır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra onay verilirse, isminizin yanına mavi bir tik konuluyor. Tabi bunun için, karşınızdaki insanı ikna etmeniz, ayrıntılar vermeniz gerekli. Zira ikna edici olmazsanız, mavi tik işaretini de alamazsınız.

Ayrıca bir işletme olarak başvuru yapmak istiyorsanız, bu durumunuzu gösteren bir belgeyi de göstermeniz gerekli. Bundan sonra başvurunuz duruma göre onaylanacak ya da reddedilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap