1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. TikTok Videosu Nasıl Yorumlara Kapatılır?

TikTok Videosu Nasıl Yorumlara Kapatılır?

--1

TikTok videosu yorumlara nasıl kapatılır sorusu, günümüzde TikTok hesabına sahip olan bireyler tarafından merak edilen konulardan birisidir. TikTok, son zamanlarda ülkemizde ve hatta dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer almaktadır.Bu sosyal medya platformu üzerinden yapılan paylaşımlar kısa videolar halindedir. İnsanlar yayınladıkları gönderilere gelen yorumları ve beğenileri takip edebilmektedir. Ancak bazı kişiler gönderilerine yorum yapılmasını istemez ve yoruma kapatma gereğinde bulunur.

Vidoları yorumlara kapatmak için izleyeceğiniz adımlar çok basittir. İPhone veya Android telefonlarda video çektikten veya galeriden yükledikten sonra karşınıza çıkacak olan hemen al kısmına dikkat etmeniz gerekmektedir. Burada yer alan sonraki butonuna tıkladığınızda karşınıza yorumlara kapat/aç seçeneğini göreceksiniz. Bu işlem sayesinde istediğiniz videolarınızı yoruma kapatma hakkına sahip olacaksınız.

TikTok Neden Yorum Yapamıyorum?

TikTok kullanıcılarından bazıları TikTok neden yorum yapamıyorum sorusunu sormaktadır. TikTok, global bir sosyal medya platformu olduğu için pek çok ülkede sınırsız bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak uygulamaya yüklenen içerikler bazen uygulama tarafından uygunsuz bulunabilmektedir. Bu durumda da kişilere bazı kısıtlamalar getirilmektedir. Bu kısıtlamalardan birisi de yorum yapamama sorunudur.

  • TikTok’ta yorum yapamayan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar şunlardır:
  • Mevcut internet bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Uygulamadan çıkış yaparak kişisel bilgileriniz ile tekrar giriş yapmayı deneyiniz.
  • Uygulamadaki geçmiş kısmını temizlemelisiniz.
  • Uygulama içerisinde sıkça yaptığınız bir eylem size kısıtlama getirilmesine neden olabilmektedir.
  • Hesabınız şikayet edilmişse, kısıtlama sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
  • Başka bir telefon üzerinden deneme yapabilirsiniz.
  • Global bir uygulama olduğu için ülke genelinde bir sorun yaşanıyor olabilir.

TikTok Gizlilik Ayarları

TikTok gizlilik ayarları, bu uygulamayı kullanan bireylerin bilmesi gereken durumları kapsamaktadır. Günümüzde kullanılan tüm sosyal medya platformları, kullanıcıları için gizlilik ayarlarını sunmaktadır. Uygulamalarda yer alan bu gizlilik ayarları sayesinde kişiler hesaplarını kolaylıkla yönetebilmektedir.

TikTok kullanıcıları, hesaplarının başka biri tarafından izinsiz görülmesini istemiyorsa, kendisi ile düet yapılmasını istemiyorsa, tüm kullanıcıların mesaj atmasını istemiyorsa ve gönderilerine yorum yapılmasını istemiyorsa bu işlemleri gizlilik ayarlarından etkinleştirebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap