1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. TOGG Ne Zaman Satışa Sunulacak? TOGG Fiyatı Ne Kadar?

TOGG Ne Zaman Satışa Sunulacak? TOGG Fiyatı Ne Kadar?

-2

TOGG ne zaman satışa sunulacak konusu, ülkemizde en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. 27 Aralık 2019 tarihinde ilk kez tanıtımı yapılan TOGG, Türkiye’nin yerli otomobili olarak Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretilmiştir. Türkiye’de üretilmesi planlanan bu yerli otomobilin elektrikli olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır.

TOGG’un ne zaman satışa çıkacağını merak eden vatandaşlar, bu konuda araştırmalarına devam etmektedir. Yerli otomobilin üretiminin yapılacağı fabrikanın inşaatının bu senenin sonunda tamamlanacağı öngörülmektedir. Bu fabrikanın tamamlanmasının ardından seri üretime geçmesi planlanan TOGG, 2022 yılı içerisinde yollarda olacaktır.

TOGG’un Fiyatı Ne Olacak?

Ülkemizin yerli otomobili olarak bilinen TOGG, vatandaşları fazlasıyla heyecanlandırmaktadır. Yurt dışına bağlı olarak üretilen araçların ÖTV zammından etkilenmesi sebebiyle yüksek fiyatlar ile piyasaya sürülmesi insanları zor durumda bırakmaktadır. Bu nedenle de TOGG’un fiyatı ne olacak sorusu pek çok kişi tarafından en çok merak edilen durumlar arasında görülmektedir.

Yerli otomobilin fiyatı ile alakalı asılsız haber sunan bazı internet siteleri bulunmaktadır. Ancak TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, bu otomobilin satışa sunulacak fiyatı 2022 senesinden önce kesinlikle açıklanmayacaktır. Bu nedenle TOGG fiyatı ile ilgili gördüğünüz haberlere itibar etmemeniz önemle belirtilmektedir.

TOGG Hangi Modellerde Üretilecek?

TOGG hangi modellerde üretilecek konusu da yerli otomobil hakkında yapılan bir diğer araştırmadır. İnsanlar, ülkemizde üretilmesi planlanan yerli otomobil hakkında pek çok konuda merak duymakta ve inceleme yapmaktadır. Bu incelemeler arasında TOGG’un hangi modellerde üretileceği de yer almaktadır. Bu konu hakkında oldukça meraklı olan bireyler, birçok internet sitesi üzerinden sorularına cevap bulabilmek adına inceleme yapmaktadır.

Yapılan açıklamalara göre ilk etapta SUV modeli ile üretime başlayacağı belirtilen TOGG’un daha sonra sedan üretimi yapacağı da belirtilmiştir. Vatandaşların hatchback ve mini one modelleri hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda da kesin bilgilere ulaşmaları şimdilik mümkün değildir. Çünkü belirlenen planlar çerçevesinde sadece SUV ve sedan modelleri ön planda yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap