İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil Uygulama
 3. Türkiye’de En Fazla Kullanılan Uygulamalar Açıklandı!

Türkiye’de En Fazla Kullanılan Uygulamalar Açıklandı!

-2

Mobil uygulamalar, günümüzde her akıllı cep telefonunda yer almaktadır. Kimi zaman eğlenmek için kimi zaman ise işimizi kolaylaştırması için yüklediğimiz mobil uygulamalar, dünya genelinde sıkça kullanılmaktadır. Android cihazlar için Google Play, iOS cihazlar için ise Appstore uygulama mağazaları kullanılarak sınırsız uygulamaya erişim sağlanabilmektedir.

Telefonda en çok kullanılan uygulamalar, genellikle ücretsiz olan seçeneklerdir. Sosyal medya platformları ve online bankacılık uygulamaları, akıllı cep telefonlarına en çok indirilen uygulamaların başında gelmektedir. Bunun yanı sıra hayat kolaylaştıran e-ticaret siteleri ve yemek sipariş siteleri de sık sık kullanılmaktadır.

Türkiye’de En Çok Kullanılan Uygulamalar

Türkiye’de en çok kullanılan uygulamalar listesinin en başında sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları yer almaktadır. Whatsapp, Tiktok, Instagram ve Twitter son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır.

Ülkemizde video izlemek için en sık kullanılan platform Youtube olmaktadır. Dizi ve film izlemek isteyen bireyler ise en çok Netflix platformunu tercih etmektedir. Mesajlaşma uygulamalarında en sık kullanılan uygulama Whatsapp olmakta ve bu uygulamayı Facebook Messenger takip etmektedir.

Online alışveriş yapmak için en çok tercih edilen mobil uygulamalar ise sırasıyla Trendyol, Letgo, n11, Sahibinden, Gittigidiyor ve Hepsiburada olmaktadır. Online yemek uygulamaları arasında ise Yemeksepeti, Getir, İste Gelsin seçenekleri oldukça fazla tercih edilmektedir.

Pandemi sürecinde eğitim için en çok kullanılan uygulamalar ise EBA, Zoom Meetings, Microsoft Teams, Google Hangouts Meets olmaktadır. Eğitim için tercih edilen bu uygulamalar, dijital ortamda konferans ve ekran paylaşımı yapılabildiği için fazlasıyla kullanılmaktadır.

Türkiye’de En Çok Kullanılan 10 Uygulama

Zamana ve ihtiyaca göre kullanım sıklığı değişen mobil uygulamalar, dünya genelinde akıllı cep telefon kullanan herkesin ihtiyacı halindedir. Son zamanlarda ülkemizde en çok kullanılan 10 uygulama aşağıda belirtilmektedir.

 • WhatsApp
 • YouTube
 • Facebook
 • Instagram
 • Google Haritalar
 • Facebook Messenger
 • E-Devlet
 • Sahibinden
 • Twitter
 • Letgo

Hayatımızın olmazsa olması haline gelen mobil uygulamalar, dünya genelinde olduğu gibi ülkenizde de sıkça kullanılmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap