1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. WhatsApp Alternatifi Mesajlaşma Uygulamaları

WhatsApp Alternatifi Mesajlaşma Uygulamaları

**

WhatsApp, birçok insan tarafından tercih edilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Birçok özelliğe sahip olan uygulama; kişilerin karşı tarafa belge, video, fotoğraf göndermesini olanaklı hale getirmekte olup aynı zamanda çoklu sohbetlere de izin vermektedir. Bu nedenle özellikle iş hayatında oldukça fazla kullanılan bu uygulamanın gizlilik sözleşmesinde değişiklik olması, birçok insanın alternatif uygulamalara geçiş yapmasına neden oldu. Peki ama WhatsApp yerine kullanılabilecek uygulamalar nelerdir?

WhatsApp’a Alternatif Olabilecek 5 Mesajlaşma Uygulaması

En güvenli mesajlaşma uygulamaları, insanların son zamanlarda gündeminde yer alan konulardan bir tanesidir. WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinde değişikliklerin yapılması, insanların daha güvenli mesajlaşma uygulamalarına geçmesine neden olmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalar kapsamında WhatsApp’a alternatif olabilecek mesajlaşma uygulamalarının olduğu keşfedilmiştir. İşte WhatsApp’a alternatif olabilecek 5 mesajlaşma uygulaması!

Telegram

Kullanımı oldukça kolay olan Telegram, grup mesajlarında herhangi bir sınır koymamaktadır. Arayüz konusunda zayıf olan bu uygulama, son zamanlarda pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Güvenli anlık mesajlaşma servislerinden bir tanesi olan bu uygulamanın yaratıcısı Rus yapımcısı Pavel Durov’dur.

Signal

İnsanların WhatsApp’tan sonra tercih ettikleri uygulamalardan bir tanesi olan Signal, şeffaf politikalara sahip olduğu için güvenli mesajlaşma uygulaması kategorisine girmektedir. WhatsApp’a oldukça benzeyen bu uygulama, uçtan uca şifreleme özelliğine sahiptir. Karşı tarafa gönderilen mesajlar bir süre sonra otomatik bir şekilde silinmektedir. Signal’ın değişik Whats’App uygulaması olduğunu söylemek mümkündür.

Google Duo

Görüntülü sohbet uygulaması olan Google Duo, özellikle birçok kişinin aynı anda videolu görüşme yapabilmesini mümkün kıldığı için pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Turkcell BİP

Turkcell tarafından oluşturulan ve kişilerin mesajlaşmasına ve hem videolu hem de sesli görüşme yapmasına olanak veren Turkcell BİP, pek çok avantaja sahip olduğu için özellikle Turkcell aboneleri tarafından tercih edilmektedir. BİP uygulamasının telefona indirilmesi ile birlikte açılan uygulama, BİP’e sahip olan kişiler arasında mesajlaşma, sesli ve videolu görüşme yapılmasına imkan tanımaktadır.

Viber

Güvenilir mesajlaşma uygulamaları kapsamında bulunan Viber, kişilerin mesajlaşma ve sesli rama yapmasına olanak vermektedir. Bunların yanı sıra kişiler birbirlerine fotoğraf, video ve belge de gönderebilmektedir.

Bu uygulamalar, WhatsApp’a alternatif olabilen mesajlaşma uygulamalarından bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap