İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Whatsapp’tan Nasıl Story İndirebilirim?

Whatsapp’tan Nasıl Story İndirebilirim?

--

Sosyal medya, günümüzde olmazsa olmaz olarak görülen platformlardır. Pek çok sosyal medya platformuna story özelliği eklenmiştir. Story özelliğini bulunduran uygulamalardan bir tanesi de Whatsapp olmaktadır.

Whatsapp’tan paylaşılan hikâyeleri indirmek isteyen bireyler, bu konu üzerinde araştırma yapmaktadır. Whatsapp rehberinizde ekli olan tanıdıklarınız hikâye paylaştıkları zaman, 24 saat içerisinde kaybolmaktadır. Eğer rehberinizdekilerin hikâyelerini galerinize kaydetmek istiyorsanız, bazı uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Whatsapp Durum Hikâyeleri İndirme

Whatsapp story indirme işlemi yapabilmek için Google Play veya Appstore mağazalarından uygulama indirmeniz gerekmektedir. Uygulama indirmeden durum hikâyeleri indirme sadece ekran görüntüsü ile sağlanmaktadır. Ancak ekran kaydı seçeneği olmayan telefonlardan video kayıt etmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra ekran görüntüsü alırken telefonun bildirim ve tuş takımı gözükmektedir. Bu durumda fotoğraf düzenlemeleri yapılması gerekmektedir. Bu tarz sorunlar ile uğraşmak istemeyenler için oluşturulan uygulamalardan bir tanesi de “Story Saver For Whatsapp” olmaktadır.

Story Saver For Whatsapp

Story Saver For Whatsapp uygulaması ile hikâye indirme işlemi yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Google Play Store üzerinden “Saver For Whatsapp” uygulamasını indiriniz.
  • Daha sonra uygulamaya giriş yaparak kaydetmek istediğiniz dosyanın türünü (resim ya da video) seçiniz.
  • Seçiminizi yaptıktan sonra Whatsapp uygulamasına girerek kaydetmek istediğiniz duruma giriniz.
  • Karşınıza gelen seçeneklerde “İndir” ibaresine tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Kaydedilen resim ya da videoya ulaşabilmek için telefonunuzda bulunan “Dosya yöneticisi” uygulamasına giriniz. Çoğu telefonda sistemsel olan bu uygulama eğer telefonunuzda yok ise, Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Dosya yöneticisindeki “Media” seçeneğine tıkladıktan sonra ekrana gelen sayfanın sağ üst köşesindeki seçeneklerden “Gizli dosyayı göster” yazan kısmı seçmeniz gerekmektedir. Bu bölümde karşınıza “.statuses” dosyası çıkacaktır. Bu dosya Whatsapp’tan story indirme işlemi gerçekleştirdiğiniz video ve resimlerin kaydedildiği klasördür.     

Story Saver For Whatsapp uygulamasının yanı sıra iOS ve Android cihazlar için üretilmiş hikâye indirme uygulamaları bulunmaktadır. Diğer uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi almak için kullandığınız uygulama mağazasında “Whatsapp story indirme” yazsını aratabilirsiniz. Aramanız ile ilgili sonuçlar karşınıza gelecektir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap