1. Ana Sayfa
 2. İnternet
 3. Youtube’de Yorumlar Nasıl Açılır?

Youtube’de Yorumlar Nasıl Açılır?

--

Youtube üzerinden video paylaşan insanların sayısının artması, bu platformun pek çok insan tarafından kullanıldığını ifade etmektedir. İnsanların kendilerini bilgilendirmek, çeşitli videolar izleyerek eğlenmek vb. amaçlarla kullandığı Youtube, son zamanlarda birçok insan için iş yeri görevi görmekte. Bilindiği gibi Youtube üzerinden video yayınlayarak gelir elde eden insanların sayısı artmış bulunmakta. Bu ise platformla ilgili pek çok sorunun sorulmasına neden olmaktadır. Bu sorulardan bir tanesi Youtube yorum yapma kısmının nasıl açılacağına dair.

Youtube üzerinde yer alan videoların altına yorumlar yapılabilmekte, bu yorumlar dahilinde insanlar video ile ilgili görüşlerini ifade edebilmektedir. Fakat bazı videolarda Youtube yorumlar kısmının kapalı olduğu görülmektedir. Bu durum, video paylaşan kişinin yorum ayarlarında değişiklik yapması nedeni ile meydana gelmektedir. Peki Youtube yorumlar kısmı nasıl açılır?

Youtube Yorum Kısmındaki Yorum Ayarlarını Kapatma

Youtube yorum yapamıyorum diyen kişiler, bu durumun neyden kaynaklandığını merak etmektedir. Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki bir videoya yorum yapılamıyorsa eğer video yükleyen kişi videoyu yorumlara kapatmış demektir. Bazı insanlar yükledikleri videoları yorum yapılmasını istemedikleri için böyle bir yol seçer. Peki Youtube yorum kısmındaki yorum ayarlarını kapatmak için ne yapılması gerekmektedir? Yorum ayarlarının kapatılması için şu adımlar sırası ile uygulanmalıdır:

 • Youtube hesabına giriş yapın ve “Kanalınız” sekmesine tıklayın.
 • Bu kısımda bulunan “Videoları Yönet” butonunu seçin.
 • Yorumlarını kapatmak istediğiniz videoya gelin ve “Ayrıntılar” kısmına tıklayın.
 • Açılan sayfada yer alan “Diğer Seçenekler” butonunu seçin.
 • Aşağı kısımda yer alan “Yorumlar ve Puanlar” sekmesini tıklayın.
 • Yorumların görünürlüğü seçeneğine tıklayarak “Yorumları Devre Dışı Bırak” butonunu seçin.

Bu adımların uygulanması halinde ilgili videonun yorumları kapatılacaktır.

Youtube Yorum Kısmındaki Yorum Ayarlarını Açma

Youtube yorumları göremiyorum şeklinde şikayetlerini dile getiren kişiler, izledikleri videolara yorum yapamadıklarını fark etmektedir. Bu durum, videoyu yükleyen kişi ile alakalıdır. Yorumların kapalı olması, insanların video altında yorum yapamayacakları anlamına gelmektedir. Peki videoyu yükleyen kişi, yorum ayarlarını nasıl açabilir? Yorum ayarlarının açılabilmesi için aşağıdaki adımların uygulanması gerekmektedir:

 • Youtube hesabınıza giriş yaparak “Kanalınız” butonuna tıklayın, ardından “Videoları Yönet” sekmesine giriş yapın.
 • Yorumlarını açmak istediğiniz videoya gelerek “Ayrıntılar” butonuna tıklayın.
 • Açılan pencerede bulunan “Diğer Seçenekler”e tıklayarak “Yorumlar ve Puanlar” kısmına giriş yapın.
 • Yorumların görünürlüğü seçeneğine tıklayın ve “Tüm Yorumlara İzin Ver” butonuna tıklayın.

Bu sayede videolara yorum yapılmasına izin vermiş olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap