İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Youtube’un Makine Öğrenimi Sistemi! Yapay Zekanın Oluşturduğu Video Bölümleri, Youtube Tarafından Test Edildi!

Youtube’un Makine Öğrenimi Sistemi! Yapay Zekanın Oluşturduğu Video Bölümleri, Youtube Tarafından Test Edildi!

youtubenin-makine-ogrenimi

Yapay zeka tarafından oluşturulan makine öğrenimi sistemi çeşitli özelliklere sahip! Bu özellikler ile birlikte içerik geliştiricilerin işi kolaylaşacak. Peki makine öğrenim sisteminin özellikleri neler?

Bilindiği üzere Youtube’un makine öğrenim sistemi ile ilgili çeşitli haberler geliyor. Bu haberlerden biri de yapay zeka tarafından oluşturulan video bölümlerinin Youtube tarafından test edildiğine dair. Pek çok içerik geliştiricinin işini kolaylaştıracak olan bu sistemin avantajları neler? Yapay zekanın oluşturduğu ve Youtube’un test ettiği otomatik video bölümleri makine öğrenim sisteminin gücü sayesinde oluştu. Bu sistem metin arayıp bölüm oluşturuyor. Öte yandan videonun kendi bölümlerine otomatik bir şekilde başlık koyuyor. Bu ise yayıncının işinin oldukça kolay bir hale gelmesini sağlıyor.

Yapay zeka teknolojisi ile birlikte birçok kolaylık hayatımıza girdi. Her geçen gün bu konuda çeşitli ilerlemeler kaydediliyor. Bu ilerlemelerden bir tanesi de Youtube’nin makine öğrenim sisteminden geldi. Bu sistem ile birlikte yayıncının işi kolaylaşırken birçok şey otomatik bir şekilde yapılıyor. Bu konuda Youtube çeşitli açıklamalarda bulundu ve konu ile ilgili hedeflerinin ne olduğunu belirtti. Konu ile ilgili yapılan açıklamada Youtube, video bölümlerine sahip olan videolarda insanların daha rahat bir şekilde gezinmelerini istediklerini ve bu amaçla sistem üzerinde çalışmış olduklarını ifade etti. Bu amacı gerçekleştirebilmek için otomatik bir şekilde video bölümleri ekleme konusunda bir deneme yaptıklarını belirtti. Otomatik video bölümlerinin oluşturulması ve metnin tanınabilmesi için makine öğrenimini kullanacaklarını ifade eden şirket, şimdilik bunu küçük bir video grubu ile test ettiklerini ifade etti.

İçerik oluşturucuların işlerini kolaylaştıracak olan özellik ile içerik oluşturucular videoları bireysel ön izlemeleri ile bölümlere ayırabilecek. Böylelikle videoyu izleyen kişiler, izlemek istedikleri bölüme doğrudan atlayabilme olanağına sahip olabilecek. Bilindiği üzere içerik oluşturucular, video açıklamalarına zaman damgası koymak istediklerinde bunu manuel bir şekilde yapmak durumunda kalıyor. Bu ise video oluşturan kişilerin işlerini güçleştirip kişilerin vakit kaybetmesine sebebiyet veriyor. Bölümlerin otomatik bir şekilde oluşturulması ise video oluşturan kişilerin işlerini bir hayli kolaylaştıracak.

Yorum Yap

Yorum Yap